جاذبه های گردشگری آنتالیا

سواحل مدیترانه

آنتالیا از مهم ترین شهر های توریستی ترکیه است که به سواحل زیادی از جمله ساحل مدیترانه منتهی می شود که همه ساله تعداد زیادی از افراد برای استراحت و تفریح به این محل می روند. همچنین میتوانید تجربه ی غواصی در سواحل آزاد مدیترانه را به دست آورید ویا سفر دریایی با کشتی داشته باشید و در آنجا از وعده های غذایی خوب و آرامش اقیانوس استفاده کنید.

 

شهر قدیمی آنتالیا

شهر قدیمی آنتالیا یا کالیچی که سال ها پیش بنا شده دارای معماری منحصر به فردی است که باعث پیوند قدیم و جدید می شود، زیرا بافت قدیمی نگه داشته شده و بازسازی شده ولی کاربرد های امروزی دارد و از آن به عنوان محل تفریحی استفاده می شود.

لنگرگاه قدیمی

لنگرگاه قدیمی از مکان هایی است که بیشتر افراد از بودن در آنجا لذت می برند. لنگرگاهی قدیمی در ساحلی زیبا و کشتی هایی که در لنگرگاه هستند، همچنین کافه های دنج وبازار ها و مکان های دیدنی زیادی وجود دارد که ارزش دیدنش را دارد.

موزه ی تاریخ آنتالیا

اگر شما به تاریخ علاقه دارید موزه ی انتالیا را از دست ندهید این موزه مکانی است که تاریخ ترکیه را نشان می دهد و نشان دهنده ی تغییرات ترکیه از ابتدا تا به الان است.

منار شکسته

منار شکسته یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی آنتالیا به حساب می آید، برج سنگی باستانی یا برج ساعت که در بندرگاه قدیمی وجود دارد و به احتمال زیاد به عنوان برج ساعت یا فانوس دریایی در کنار ساحل ساخته شده است.

آبشار دودن

آبشار دودن که آبشاری معروف در آنتالیا است فضای بسیار مناسب و زیبایی برای تفریح به وجود می آورد. می توانید از هوای خنک در بالای آبشار و اقیانوس که ابشار به آن می پیوندد لذت ببرید.

فستیوال ها و جشن ها در آنتالیا

یکی از دلایل عمده ی سفر توریست ها به کشور های مختلف دیدن فرهنگ یک جامعه است که فستیوال ها یکی از بهترین و شاد ترین روش ها برای آشنایی با فرهنگ یک جامعه است، که می توان به فستیوال رقص که در تابستان برگذار می شود و یا فستیوال مجسمه های شنی است که قطعا از محبوبیت بالایی بین توریست ها برخوردار است اشاره کرد.

آب و هوای آنتالیا

در کل آب و هوای آنتالیا آب و هوای مدیترانه است که یعنی در فصل تابستان گرم و خشک و در فصل زمستان آب و هوایی معتدل و بارانی دارد.