فستیوال بین المللی آتش بازی شهر ساحلی پاتایا (فستیوال آتش بازی تایلند)

کشور تایلند معروف به سرزمین لبخندها سالانه پذیرای تعداد بیشماری گردشگر از تمام نقاط دنیا می باشد. در این کشور میتوان گفت تقریبا در اکثر ماه های سال فستیوال هایی در حال برگزاری هستند و گردشگران هر زمانی را که برای سفر به تایلند انتخاب کرده اند می توانند از این جشن ها لذت ببرند. یکی از جذاب ترین جشنواره ها فستیوال آتش بازی پاتایا می باشد. موضوعی که جذابیت این فستیوال ها را بیشتر میکند شور و اشتیاق مردم تایلند است که برای تمامی جشن های سنتی و مناسبتی خود دارند و میتوان گفت برای هرچه بهتر برگزار شدن این فستیوال ها سنگ تمام می گذارند.

یکی از معروف ترین فستیوال های کشور تایلند ” فستیوال بین المللی آتش بازی ” است که هر ساله در تاریخ 24 و 25 می در شهر ساحلی پاتایا برگزار میشود و گردشگران زیادی را برای دیدن این جشن به تایلند می کشاند.

شهر ساحلی پاتایا نزدیک ترین تفریگاه ساحلی به شهر بانکوک است و مسافرانی که به شهر بانکوک سفر می کنند به راحتی میتوانند به این شهر دسترسی داشته باشند.

 

این جشن در سواحل شهر پاتایا برگزار میشود و مراسم به این گونه است که تعدادی قایق به صورت رقابتی هر کدام با توجه به زمانی که در اختیار دارند برنامه های زیبای آتش بازی خود را اجرا میکنند و هنر های خود را به رخ سایر گروه های شرکت کننده که هر کدام ممکن است از کشورهایی به جز تایلند باشند میکشند، برنامه هایی که زیبایی و جذابیت آنها به قدری است که میتوان رضایت کامل را در چهره و تشویق های تماشاگران مشاهده کرد.

ساعت شروع مراسم 8 شب و با اجرای موسیقی های زنده می باشد. لازم به ذکر است در کنار این مراسم برنامه های زنده شاد هم در این سواحل برگزار می شود و تمامی هتل ها و رستوران های اطراف هم به صورت جداگانه اقدام به آتش بازی و مراسم فشفشه بازی می کنند که می توان گفت زیباترین تصاویر را در آسمان پاتایا به ارمغان می آورند.