شهر استانبول

در این مطلب میخواهیم بهترین زمان سفر به استانبول و فصل های خوش آب و هوای این شهر را شرح دهیم.

شهر استانبول سالانه پذیرای مسافران و گردشگران بسیار زیادی از تمام نقاط دنیا است. مسافرانی که هر کدام با هدفی خاص شهر استانبول را برای مقصد سفر خود انتخاب کرده اند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی، تاریخی، تجارت، مراکز خرید متعدد و … شهر استانبول میتواند پاسخگوی اکثر نیازهای مسافران باشد.

اما برای بسیاری از مسافران در کنار موارد گفته شده وضعیت آب و هوا اهمیت زیادی دارد در اینباره میتوانیم بگوئیم وضعیت آب و هوای شهر استانبول در سال تغییرات متعددی دارد این شهر در طول سال آب و هوای مدیترانه ای، اقیانوسی و گرمسیری را تجربه میکنم.

میانگین دما در سردترین روزهای سال در این شهر به حدود 6 درجه سانتیگراد می رسد و در گرمترین روزهای سال دما تا 25 درجه سانتیگراد بالا می رود.

بهترین زمان سفر به استانبول چه فصلی است؟

میتوانیم بگوییم در تمام فصل ها و روزهای سال شهر استانبول میتواند مقصد مناسبی باشد اما مناسبترین فصل ها برای سفر به این شهر فصل بهار و فصل پاییز است.

بهار استانبول

زمان طلایی سفر به استانبول را حدوذا از اواسط اسفند ما تا اواسط خرداد میتوان معرفی کرد که به علت کاهش بارش های فصلی میتوانید شاهد هوایی با طراوت باشید.

همچنین این فصل میتواند برای ایرانیان جذابیت های خاصی هم داشته باشد زیرا میتوانند از برنامه های ویژه نوروز و همچنین حراجی هایی که به این مناسبت برگزار می شوند میتوانند به زیبایی های سفر شما بیفزاید.

بعد از فصل بهار فصل پاییز میتواند زمان مناسبی برای سفر به استانبول باشد با در نظر گرفتن کاهش قابل توجه قیمت تورها به این شهر میتوان از هوای با طراوت استانبول در پاییز هم سخن گفت اما نکته مهم این است که سعی کنید در نیمه اول پاییز سفر خود را انجام بدهید زیرا در نیمه دوم پاییز به دلیل افزایش بارش ها و کوتاه شدن طول روزها ممکن است شرایط به گونه ای که انتظار دارید رقم نخورد.