انتخاب بهترین مقصد برای یک سفر بهاری

در فصل بهار به کدام کشورها سفر کنیم؟

شاید انتخاب مقصد و کشور مناسب برای یک سفر بهاری کار دشواری نباشد در اکثر نقاط جغرافیایی کشورهای مختلفی که مقصد گردشگران ایرانی می باشند بهار فصلی با آب و هوای مناسب، مناظر طبیعی دیدنی و همچنین فصل خوردنی های جذاب می باشد. همچنین می توان گفت بهترین و جذاب ترین فستیوال ها و جشن های سنتی کشورهای مختلف نیز در این فصل برگزار میگردد. انتخاب مقصد سفر ملاک هایی نیز از جمله هزینه سفر، مسافت و موارد دیگری را در برمیگیرد. ما قصد داریم در این نوشته به معرفی چند شهر و کشور که برای گردشگران ایرانی نیز جذاب تر هستند بپردازیم.

1- استانبول

استانبول زیبا، شهری مهم و دوست داشتنی که سالانه پذیرای تعداد قابل توجهی گردشگر از تمام نقاط دنیا می باشد یکی از بهترین مقاصد برای سفر در فصل بهار است. البته که استانبول در تمام فصول سال شرایط مناسبی برای حضور مسافران را دارا می باشد اما در فصل بهار با توجه به کاهش بارندگی های فصلی و همچنین برگزاری جشن های ویژه برای گردشگران ایرانی به مناسبت سال نو میتواند یک سفر خاطره انگیز را برای گردشگران رقم بزند.

2-تایلند

با توجه به اینکه صنعت گردشگری در کشور تایلند یکی از مهمترین راه های کسب درآمد این کشور به حساب می آید میتوان گفت در اکثر روزهای سال مقصد مناسبی برای سفر می باشد. اما در فصل بهار با توجه به آب و هوای این کشور دمای هوا به 20 الی 25 درجه سانتی گراد می رسد و تفریحات ساحلی می تواند گزینه جذابی برای گذراندن اوقات در این کشور باشد. همچنین با توجه به آغاز سال جدید تایلند در بهار مراسم و جشنی زیبا به نام جشن آب در این کشور هر ساله برگزار می شود. در این جشن آبی خوشبو بر روی افراد ریخته میشود. مردم این کشور اعتقاد دارند با ریختن این آب گناهان آن ها پاک خواهد شد.

3- سنگاپور

سفر به سنگاپور اگر چه هزینه های بالایی را در بر میگیرد اما باید گفت که فصل بهار در این کشور بسیار رویایی بوده، در این فصل دمای هوا حدودا 24 درجه میباشد و بارش ها کاهش می یابد حدودا به صفر می رسد و هوایی بسیار مطبوع و دلپذیر در سنگاپور رقم خواهد خورد که گردشگران میل چندانی برای ترک فضای باز و رفتن به هتل را نخواهند داشت. در این فصل فستیول هایی از جمله فستیوال فیلم سنگاپور و جام قهرمانی سنگاپور ایرلاینز برگزار می شود تا سنگاپور را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای یک سفر بهاری تبدیل کند.

4- مالزی

کشور مالزی هم در اکثر ماه های سال آب و هوای یکنواختی را دارد و همیشه مقصدی مناسب برای گردشگران بوده و است. در فصل بهار هوایی دلپذیر و مطبوع را دارا می باشد اما به دلیل متغییر بودن آب و هوا توصیه می شود از لباس مناسب استفاده شود همچنین به دلیل بارش ها چتر را در وسایل سفر خود قرار دهید.

5- هندوستان

می توان گفت کشور هند برای انواع سلیقه ها می تواند مقصدی مناسب برای گردشگری باشد، این سرزمین کهن همیشه به جشن ها و فستیوال هایش معروف بوده و در این فصل نیز یکی از معروف ترین جشن ها برگزار می گردد. جشن هولی یا رنگ ها، که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به هندوستان می کشاند. در این جشن مردم پودرهای رنگی را که از گیاهان مختلف ساخته شده اند را روی هم می پاشند و صحنه های خارق العاده را پدید می آورند.

6- مالدیو

یک سفر رویایی، آن هم در فصل بهار. برای زوج های جوان میتواند یک ماه عسل به یاد ماندنی و شاید بهترین خاطرات زندگی را رقم بزند. در هتل های ساحلی مالدیو میتوانید آرام ترین لحظات را تجربه کنید. سواحلی با شن های سفید و مرداب های زلال و فیروزه ای رنگ. سفر بین جزایر با قایق های تند رو و دیدن شنای ماهی های پرنده و دلفین ها همه و همه گوشه ای از جذابیت های این جزایر رویایی می باشد که میتوان به آنها اشاره کرد.

7- شهر باکو

کشور آذربایجان و شهر باکو نیز در فصل بهار آب و هوایی مطبوع را دارا می باشد همچنین بازدید از اماکن تاریخی این کشور نیز میتواند برای گردشگران جذاب باشد. با توجه به شرایط آب و هوایی و مسافت و هزینه های پایین سفر به این کشور برای گردشگران ایرانی میتواند یکی از بهترین انتخاب ها برای فصل بهار باشد.

( سفر بهاری )